Veikali un pakalpojumu sniedzēji drīkstēs strādāt līdz pulksten 23

Saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietu un pasākumu norišu darba laiks ārkārtējās situācijas laikā, kas spēkā līdz nākamā gada 11. janvārim, tiks pagarināts līdz pulksten 23.

To paredz otrdien, 7. decembrī, valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Darba laika pagarinājums no pulksten 21 līdz pulksten 23 attiecas arī uz tirdzniecības vietām. Savukārt pieļaujamais darba laika sākums paliek nemainīgs – ne ātrāk kā no pulksten 6.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Jānis Endziņš norādīja, ka par divām stundām pagarināts darba laiks ir nozīmīgs atbalsts.

Lasi arī: Vasilisa Volodina atklāj kādi pārdzīvojumi un pārbaudījumi sagaida katru zodiaka zīmi 2022. gadā

Tāpat valdība lēma, ka pakalpojuma sniegšanas vai pasākumu norises vietās, kur ir iespējams nodrošināt divu metru distances ievērošanu un sejas masku lietošanu, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas, tirdzniecības vietās, tirdzniecības izstādēs, pasākumos ar fiksētām sēdvietām u.c., vairs nav jānodala apmeklētāju plūsmas, kas ir kopā ar bērniem, laikā vai telpā.

Izņēmums ir saimniecisko pakalpojumu sniegšana, kuros nav iespējams nodrošināt distances ievērošanu un masku lietošanu, tostarp, rekreācijas baseinos, kur saglabājas prasība apmeklētāju plūsmas nodalīšanai.

Tāpat sabiedriskās ēdināšanas vietās pie viena galdiņa drīkstēs atrasties līdz desmit cilvēkiem – četri pieaugušie un seši bērni –, kā arī pasākumos sēdvietās viena mājsaimniecība var atrasties blakus sēdvietās bez distances. Tas pieņemts tāpēc, lai ļautu ģimenēm ar vairākiem bērniem ieturēt maltīti ēdināšanas vietās kopā.

Valdība šodien arī lēma ļaut nevakcinētām personām ar negatīviem Covid-19 testiem klātienē kārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenus, kas paredzēti līdz 11. janvārim.

 

Drīzumā lems par jauniem noteikumiem

Drīzumā Ministru kabinets lems ari par noteikumiem, kādi būs spēkā pēc ārkārtējās situācijas – no 11. janvāra.

Tāpat tuvākajā laikā tiks arī lemts, kā palielināt testēšanu cilvēkiem, kuri Latvijā ierodas no ārvalstīm. Bet vēl līdz tam veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) aicināja ikvienu iespējami plaši izmantot valsts apmaksātās testēšanas iespējas pēc ielidošanas lidostā Rīga.

Lasi arī: Vasilisa Volodina atklāj kādi pārdzīvojumi un pārbaudījumi sagaida katru zodiaka zīmi 2022. gadā

Veselības ministrs arī aicināja nevakcinētos nelolot ilūzijas, ka, beidzoties ārkārtējai situācijai, vairs nebūs nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Par baumām viņš nosauca arī runas, ka vēl līdz Ziemassvētkiem gaidāma jauna mājsēde.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru