Veselības ministrija mēģina taisnoties, kāpēc no 15. novembra veikali strādās līdz 21:00

Daudzi cilvēki un nozares pārstāvji ir neizpratnē, kāpēc valdība izlēmusi, ka arī pēc 15. novembra veikali drīkstēs būt atvērti tikai līdz 21:00, jo uzskata, ka tādejādi tiek veidota lielāk drūzmēšanās veikalos.

Tagad savu skaidrojumu sniegusi Veselības ministrija.

Ierobežojums iepirkties līdz plkst.21 paredzēts, lai cilvēki plānotu savus pirkumus un tos neizdarītu impulsīvi, starpnozaru preses konferencē, kurā informēja par drošības pasākumiem Latvijā no 15.novembra, piektdien sacīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Jana Feldmane.

Lasi arī: Tamāra Globa nosaukusi zodiaka zīmes, kuras turpmākās dienas pēc “spoguļa datumu” 11.11.2021 varēs radikāli mainīt savu dzīvi

Viņa norādīja, ka, VM izpratnē, šis nosacījums neveicinās blīvāku cilvēku pulcēšanos veikalos to darbībai atļautajās stundās.

Cilvēkiem ir pietiekami laika līdz plkst.21, lai veiktu savus plānotos pirkumus,” atzīmēja Feldmane.

Jau ziņots, ka iepriekš par darbalaika ierobežojuma nosacījumu uz ārkārtējās situācijas laiku pauduši Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji, kuri uzsvēruši, ka šāds nosacījums drīzāk radīs pretēju efektu – palielinās cilvēku drūzmēšanos lielveikalos darbdienu vakaros.

Tāpat ziņots, Ministru kabinets otrdien apstiprināja detalizētu regulējumu “dzīvei pēc lokdauna”, kas paredz lielāku brīvību pakalpojumu saņemšanā cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem, komandantstundas atcelšanu, kā arī izglītības nodrošināšanu klātienē.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru