Zemessardze organizē starptautisko militāro vingrinājumu “Zemessardzes patruļa 2022”

No 25. līdz 28.augustam Rīgā, Jūrmalā, Bolderājā, Mārupē, Babītē, Piņķos, norisināsies 30.reizi starptautiskais militārais vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2022”.

Vingrinājumā piedalīsies Zemessardzes bataljonu, regulāro spēku veidu, sabiedroto bruņoto spēku komandas no Polijas, Lietuvas, Dānijas un citām valstīm.

Šogad Zemessardzes patruļa norisināsies jau 30. reizi un 27.augustā Mārupes novadā Piņķos Babītes vidusskolas sporta laukumā Jūrmalas ielā 17, tiks rīkota Zemessardzes diena. Tās ietvaros iedzīvotāji tiek laipni aicināti iepazīties ar Zemessardzes tehniku un ekipējumu, kā arī ar sabiedroto militāro ekipējumu. Mārupes novads gatavo daudzpusīgu kultūras programmu, kuru papildinās Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku orķestra defilē programma. Kultūras programmas kulminācijā paredzēta Jūras spēku orķestra rokgrupas “Vairogs” koncerts kopā ar Ati Ieviņu. Zemessardzes karavīri un zemessargi nodrošinās iespēju apmeklētākiem iepazīties ar dažādu militāro tehniku, aprīkojumu.

“Zemessardzes patruļas 2022” dalībniekiem plānoti dažādi uzdevumi ar dažādām grūtības pakāpēm, kopumā veicot vairāk nekā 45 km un pildot uzdevumus vairāk nekā 30 kontroles punktos. Vingrinājumu galvenās tēmas – kaujas šaušana, orientēšanās, sakaru procedūras, šķēršļota apvidus pārvarēšana, loģikas uzdevumi un fiziskās sagatavotības pārbaudes uzdevumi. Komandu apbalvošana notiks 28.augustā 11.00 pie Babītes vidusskolas.

Sacensību mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru militāro un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā. Sacensības norisināsies dažādos diennakts laikos, iepriekš saskaņotos īpašumos, atrodoties uz koplietošanas ceļiem un teritorijām. “Zemessardzes patruļas 2022” dalībnieki pārvietosies ar militāro tehniku un kājām un vingrinājuma dalībnieki izmantos kaujas imitācijas un mācību munīciju, kas rada troksni un dūmus, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Militārais vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2022” tiek rīkots ciešā sadarbībā ar pašvaldību atbalstu. Patruļas norise plānota gan koplietošanas teritorijās, gan iepriekš saskaņotās privātos īpašumos.

Zemessardze aicina ar izpratni izturēties pret vingrinājuma norisi.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs www.zs.mil.lv un www.esizemessargs.lv !

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Spread the love

Pievienot komentāru