6 veidi, kā atmodināt hormonus, kuri ir atbildīgi par svara kontroli

Liekas, ka tikt vaļā no liekā svara, ir ļoti viegli – mazāk ēst un vairāk kustēties. Bet praksē viss izrādās daudz sarežģītāk.

Mūsu organisms ir ļoti sarežģīta pašregulējoša sistēma, un vajag vien vienam mehānismam nedaudz atpalikt no normas, kā uzreiz izjūk viss līdzsvars. Tāpēc dažreiz, lai nomestu lieko svaru, vajag vien aktivizēt organisma metabolismu ar jūsu pašu hormonu palīdzību.

Tiešām darbojas!

Jums droši vien ir pazīstama tā sajūta, kad pat pēc kārtīgām pusdienām jums it kā kaut kas pietrūkst. Un, pat nesajūtot reālu izsalkumu, jūs ejat pie ledusskapja, meklējot kaut ko garšīgu. Lieta tāda, ka mūsu organismam ne viss vienādi patīk.

Lasi arī: Vīrs pārnāk mājās pēc tusiņa ar draugiem, pamostas ar zilu aci un raud, izlasot sievas vēstuli

Par sāta un apmierinājuma izjūtu pēc ēšanas atbild hormons leptīns. Ir pierādīts, ka pietiekoša olbaltumvielu daudzuma vai proteīna piedevu lietošana samazina bada sajūtu un palīdz organismam tikt vaļā no liekajām tauku nogulsnēm, turklāt nezaudējot muskuļu masu.

 

Audzējiet muskuļu masu

Hormons, kas atbild par muskuļu masas veidošanu, veicina arī liekā svara zaudēšanu. Runa ir par testosteronu – hormonu, kas ir gan vīriešu, gan sieviešu organismā.

Vislabāk to aktivizē svaru celšana. Jūs varat vingrot sporta zālē, vai arī vienkārši būt fiziski aktīvi dienas gaitā. Uzticama pazīme tam, ka jūs pietiekoši noslogojat muskuļus, ir muskuļu nogurums un aizkavēts muskuļu sāpīgums.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru