Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Zavadska paziņojusi kura esot visefektīvākā vakcīna

Jau vasaras izskaņā un septembra sākumā pasaules dati par vakcīnu efektivitāti pārliecinoši rādīja, ka vislielākā aizsardzības efektivitāte ir vienai konkrētai vakcīnai, pavēstīja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

 

ŠĪ vakcīna ir  “Moderna” ražotā “Spikevax”.

Šī vakcīna satur augstāku antigēnu devu nekā, piemēram, “Pfizer”/”BioNTech” tās pašas tehnoloģijas vakcīna “Comirnaty”, kas darbojas pēc tāda paša principa,” skaidroja eksperte.

Savukārt attiecībā pret balstvakcināciju jeb tā dēvētājam trešajām devām, tiem iedzīvotājiem, kuriem tās jau ir rekomendētās vai vēl tikai tiks ieteiktas, vēl viens apliecinājums “Moderna” nodrošinātajai augstajai aizsardzībai, pēc profesores paustā, ir fakts, ka šai vakcīnai divu devu efektivitāte joprojām saglabājas stabila un balstvakcinācijas deva vēl netiek rekomendēta.

Lasi arī: Beidzot arī Tiesībsargs paudis savu atzinumu par obligātās vakcinācijas politiku Latvijā

Jau ziņots, ka Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa informēja, ka Veselības ministrijas Sabiedrības vakcinācijas darba grupa prioritāri rekomendē “Moderna” kā pirmo poti iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis skaidro, ka “Moderna” ražotā vakcīna “Spikevax” gan pētījumos, gan reālās dzīves datos no vairākām valstīm uzrāda laika ziņā visnoturīgāko aizsardzību. Latvijā tā ir pieejama lielā daudzumā, taču cilvēki bez objektīva pamatojuma to neizvēlas.

Vienīgās bažas šajā gadījumā, pēc eksperta paustā, varētu būt par jauniešiem, kur varētu būt lielāks miokardīta risks, līdz ar to arī noteikts attiecīgais vecuma ierobežojums.

Saskaņā ar Sabiedrības vakcinācijas darba grupas lēmumu, tiek rekomendēts visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no piektdienas kā pirmo devu vakcinācijai izmantot “Moderna” vakcīnas, kā arī “Johnson&Johnson” (ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām), savukārt “Pfizer”/”BioNTech” ražoto vakcīnu, atbilstoši IVP rekomendācijai, izmantot jauniešu vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai.

Tāpat senioru vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmās strādājošo, ja ir pagājuši seši mēneši pēc “AstraZeneca” un “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu otrās devas saņemšanas (un nav pārslimota Covid-19), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz astoņas nedēļas pēc “Johnson&Johnson” vakcīnas pirmās devas saņemšanas, tuvākajā laikā balstvakcinācijai primāri ir aicinājums izmantot “Moderna” vakcīnu.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru