Izglītības un zinātnes ministre tiekas ar Latvijas Informātikas skolotāju asociāciju

Lai pārrunātu jaunā mācību gada aktualitātes un atbildētu uz pedagogiem aktuāliem jautājumiem, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tikās ar Latvijas Informātikas skolotāju asociācijas pārstāvjiem.

Pēc ministres iniciatīvas rosinātās tikšanās laikā tika diskutēts par jauno mācību saturu, pedagogu atalgojuma finansējuma modeli, iespējamo Covid-19 izplatību rudenī, kā arī citiem jautājumiem.

Ministre aicināja pedagogus būt atklātiem, paužot savas idejas, ierosinājumus, kā arī bažas, ja tādas ir, tuvojoties jaunajam mācību gadam. Sarunas sākumā uzmanība tika veltīta Covid-19 jautājumiem un Anita Muižniece uzsvēra, ka ar nelielu piesardzību, taču visas prognozes liecina, ka jaunais mācību gads būs bez attālinātajām mācībām.

Lielākā daļa sarunas tika veltīta mācību materiālu pieejamībai. Latvijas Informātikas skolotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Viesturs Vēzis uzsvēra: “Vēlamies izmantot iespēju un runāt par to, kas ir svarīgs tieši informātikas mācību priekšmetā. Mēs neesam pret pārmaiņām izglītībā, tomēr jāatzīmē, ka trūkst mācību materiālu, kas atbilstu jaunā standarta prasībām. Viennozīmīgi vēlamies vairāk un kvalitatīvākus materiālus.”

“Arī ministrijas līmenī apzināmies, ka ir nepieciešams pilnveidot mācību materiālu klāstu, tomēr jāņem vērā, ka jaunā mācību satura ieviešana tika uzsākta pandēmijas laikā. Noslēdzoties trīs gadu posmam, notiks izvērtēšana un tiks veikti uzlabojumi jomās, kur tas nepieciešams. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ organizējam tikšanos ar katras nozares skolotājiem,” norādīja ministre.

Informātikas skolotāji aicināja, izstrādājot mācību programmas saturu, rūpēties, lai tie saglabā gan zinātniskumu, gan pieejamību, atbilstoši katram vecuma posmam. Tāpat pedagogi aicināja mācību materiālu izstrādē iesaistīt industrijas pārstāvjus, kā arī augstskolu mācībspēkus. Asociācijas pārstāvji uzsvēra, ka arī paši ir gatavi iesaistīties mācību materiālu un programmu izstrādē, liekot lietā uzkrāto pieredzi.

Sarunā piedalījās arī Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko, Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietniece vispārējās izglītības jomā Ilze Seipule un izglītības un zinātnes ministres padomnieks Jānis Ozols.

Spread the love

Pievienot komentāru