Ja saņem šo paziņojumu WhatsApp, tad never vaļā un dzēs tulīt pat ārā!!!

Wanna Decryptor, zināma arī kā WannaCry vai wcry ir šobrīd plaši izplatīta ļaundabīgā datorprogramma. Šī programmatūra ir vīruss, kurš ir apstādinājis daudzu cilvēku ikdienu. Ir “uzlauzta” arī Anglijas Nacionālā veselības centra programmatūra, kā rezultātā tika atceltas neskaitāmas operācijas un pacienti – aizsūtīti mājās. Līdz šim ļaunprātīgā programmatūra ir skārusi vairāk nekā 200 000 organizāciju 150 valstīs.

Lasi vēl: Kad esi gultā ar vīrieti, tad aizmirsti par šādiem vārdiem – tas visu var tikai padarīt ļaunāku!!

Visbiežāk šī ļaunprātīgā programmatūra skar Windows7 lietotājus – viņi tiek apmuļķoti, liekot lejupielādēt dažādus failus ar aizdomīgu e-pastu palīdzību. Pēc tam WannaCry bloķē visus ierīces failus, atstājot divas mapes: viena satur Wanna Decryptor un otra – instrukcijas ar to, kas jādara tālāk – respektīvi, jāpārskaita nauda. Ne tikai datoru, bet arī vietnes WhatsApp lietotājiem liek uzmanīties un būt piesardzīgiem.

Telefonā var parādīties ziņa no it kā WhatsApp.com, kas liek noprast, ka vietne ir ieviesusi jaunu krāsu shēmu – tā izmanto kiriliskā alfabēta burtus, lai apmānītu lietotājus. Vietni patiesībā sauc шһатѕарр.com. Vietne liek šo ziņu dalīt ar 12 draugiem, pēc tam, kad tas ir izdarīts, tā paziņo par to, ka failus ir iespējams lejupielādēt tikai caur datoru. Kad tas tiek izdarīts, tiek lejupielādēta ļaunprātīga programmatūra, “inficējot” gan tevi, gan draugus, ar kuriem esi dalījies.

Būsim uzmanīgi un neuzķersimies!

 

Spread the love

Pievienot komentāru