Kārtība skolās pirms 42 gadiem un tagad …

Neesat aizdomājušies, kāda dzīve bija agrāk un kāda tā ir tagad? Daudzu gadu gaitā, šķiet, ir izmainījies viss. To, kā problēmas risināja toreiz, stipri atšķiras no tā, kā tās tiek risinātas tagad. Lai jūs labāk saprastu, piedāvāju dažas situācijas, un to atrisinājumus. Tie, kuriem pāri 42, noteikti piekritīs.

Andris atnes uz skolu vecu, sarūsējušu šauteni, kuru kopā ar tēvu atrada, pastaigājoties pa vietām, kurās kādreiz norisinājās karadarbība.

1978. Šautene tiek aiznesta uz skolas muzeju. Andri ar tēvu uzaicina novadīt klases stundu, pastāstot par tām vietām, kurās viņi ir bijuši, ko redzējuši. Komjaunatnes komiteja apsver iespēju doties visiem kopā uz tādām vietām.

2020. Šautene tiek atņemta. Andra tēvam piešuj krimināllikuma pantu par nelikumīgu ieroču glabāšanu.

Skolotāja aicina savu klasi pēc nodarbībām uzkopt klases telpu.

1978. Bērni ņem spaiņus, birstes, lupatas un uzkopj klasi, nomazgā logus, galdus, aplej augus. Pēc uzkopšanas bērni dodas pie Jāņa dzert tēju, lasīt “Jaunatnes Tehniku” un skatīties jauno lidmašīnas modelīti.

2020. Šokētie vecāki dodas pie skolas direktora un žēlojas par nelikumīgu bērnu paverdzināšanu, liekot viņiem uzkopt skolas telpas. Skolotāja, labākā gadījumā, dabū rājienu.

Decembris, krīt sniegs. Garajā starpbrīdī bērni skrien ārā spēlēties ar sniegu un pikoties, dažbrīd trāpot pa skolas logiem, taču pikošanās logiem skādi nav nodarījusi.

1978. Skolas vadītājs atver skolotāju istabas logu un brīdina, ja kāds vēl metīs pa logiem, dabūs piezīmi dienasgrāmatā. Bērni pagriežas un met sniega pikas viens otram. Pēc pikošanās slapji un laimīgi atgriežas savās klasēs. Kavētāji saņem piezīmi dienasgrāmatās. Dzīve turpinās.

2020. Apsargs aizslēdz skolas durvis, lai neviens netiek ārā. Bērni sēž savās klasēs, lietojot savus modernos telefonus. Drošība un kārtība garantēta.

Juris sporta stundā, lecot pāri “āzim”, neveiksmīgi piezemējas, izmežģot potīti.

1978. Biedri palīdz Jurim tikt līdz skolas medmāsai, kura sniedz pirmo palīdzību. Skolotājs apspriež ar klasi šo tehnisko kļūmi, lai bērni turpmāk zinātu, kā pareizi izpildīt šo vingrojumu. Pēc mēneša Juris ir atpakaļ ierindā, spēlē futbolu.

2020. Juris viens pats aizklibo mājās. Skolas medmāsa jau sen kā ir nomainīta pret skolas psihologu. Jura vecāki vēršas tiesā pret sporta skolotāju. Advokāts iesaka Jura vecākiem atrast pazīstamu ārstu, lai tas uzraksta izziņu ar atpakaļejošu datumu par bērna pilnu hronisko slimību sarakstu. Tiesa piespriež skolotājam naudas kompensāciju. Skola viņu atbrīvo no darba. Lēcieni un akrobātika no skolas programmas tiek izņemti- tālāk no grēka. Demokrātiskie blogeri izsludina kampaņu par sporta stundu izņemšanu pilnībā no skolas programmas.

Pēteris, atgriežoties mājās no boksa treniņiem, redz pagalmā, kā 6.klases skolnieks Andrejs piespiežot pie sienas 2.klases skolnieku, mēģina izpurināt no viņa sīknaudu. Pēteris aizrāda Andrejam, ka tā nedrīkst. Andrejam nav citas izvēles, kā vien piekrist.

Lasi arī: Vairāk nekā traģiski: Itālijā slimnīcas pārpildītas! Ārsti izmisumā un totāli pārguruši …

1978. Nesaskaņas tiek risinātas skolā. Andrejs tiek brīdināts, ka nākamreiz viņš tiks sūtīts uz miliciju. Andreja tēvs vakarā ar savu pēcnācēju jau runā aiz slēgtām durvīm, pēc kā nākamajā dienā Andrejam, nez kāpēc, ir grūti nosēdēt skolas solā. Pēteris tiek stādīts visiem priekšā kā labs piemērs tam, kā jāaizstāv vājākos.

2020. Par zilumu uz Andreja ķermeņa, Pēterim piedraud ar tiesu darbiem. Pēteris tiek brīdināts, ka, ja viņš būtu pilngadīgs, tad tiktu iesēdināts par miesas bojājumu nodarīšanu un apmelošanu, tā kā incidentam nav citu liecinieku. Nākamā dienā Andrejs, apzinoties savu neaizskaramību, dodas pabeigt iesākto.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru