Līdz 1.oktobrim var pieteikties konkursam par Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā 2022.gadā

Ādažu novada pašvaldība šomēnes izsludināja konkursu uz Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā, kas tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. Pretendenti var pieteikties līdz 1.oktobrim.

Pretendentus O. Vācieša literārajai prēmijai dzejā var izvirzīt izdevniecības, grāmatu apgādi, laikrakstu, žurnālu redakcijas, kultūras institūcijas, kā arī valsts un sabiedriskās organizācijas.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 2022.gada 1.oktobra plkst. 14.00 personīgi vai pa pastu Ādažu Valsts un pašvaldības vienotajā klientu centrā, Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, LV-2164, vai Stacijas iela 5, Carnikava, Carnikavas pagasts, Ādažu novads, LV-2163, pievienojot pretendenta publicēto dzejoļu krājuma 5 (piecus) eksemplārus. Prēmijas fonds ir 1000 eiro (pēc normatīvajos aktos paredzēto nodokļu atskaitīšanas).

Pērn par prēmijas laureātu kļuva dzejnieks Ivars Šteinbergs, saņemot naudas balvu par dzejas krājumu “Strops”, ko klajā laidusi izdevniecība “Neputns”.

Vācieša literāro prēmiju pasniedz Ādažu novada pašvaldība, prēmijas pasniegšanas pasākumu organizējot sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību. Tradicionāli Ojāra Vācieša literārās prēmijas ieguvējs tiek paziņots Vācieša dzimšanas dienā 13.novembrī.

Vācieša prēmija pirmoreiz pasniegta 1984.gadā, par kuras laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988.gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, bet 1993.gadā – Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

2003.gadā Ādažu novada dome kopā ar Carnikavas pagasta padomi atjaunoja O. Vācieša prēmiju, bet no 2011. līdz 2020.gadam prēmiju pasniedza Carnikavas novada dome. Tās laureātu vidū ir Jānis Rokpelnis, Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Inga Gaile, Andra Manfelde, Pēteris Brūvers, Imants Auziņš, Ronalds Briedis, Edvīns Raups, Leons Briedis, Anna Auziņa, Anna Dzintare, Māris Salējs.

Ojāra Vācieša literārās prēmijas ikgadējā konkursa organizētājs ir Ādažu novada pašvaldība, kas īsteno Carnikavas novada pašvaldības iepriekš uzturētas tradīcijas pēctecību.

Spread the love

Pievienot komentāru