Somijas telekomunikāciju gigants Nokia atklāja, ka par savu jauno izpilddirektoru (CEO) ir izvēlējies iecelt Džastinu Hotardu, nomainot Pekku Lundmarku, kurš uzņēmumu vadīja kopš 2020. gada.
Lundmarks atkāpsies no izpilddirektora amata no šā gada 31. marta, bet Hotards no 1. aprīļa sāks pildīt Nokia izpilddirektora pienākumus. Tomēr Nokia ir paziņojusi, ka Lundmarks joprojām paliks uzņēmumā, lai konsultētu Hotardu līdz 2025. gada beigām.
Patlaban Hotards ir Intel datu centru un mākslīgā intelekta grupas izpildviceprezidents un ģenerāldirektors. Pirms tam viņš vairākus gadus strādāja uzņēmumā Hewlett Packard Enterprise, ieņemot dažādus amatus, piemēram, korporatīvās transformācijas vecākā viceprezidenta un korporatīvā vecākā viceprezidenta un HPE Japan prezidenta amatus.
Šis solis tiek veikts laikā, kad telekomunikāciju tīklu aprīkojuma ražotāji saskaras ar 5G aprīkojuma pārdošanas apjomu samazināšanos. Tāpēc vairāki telekomunikāciju uzņēmumi ir meklējuši veidus, kā ienākt jaunos tirgos, piemēram, mākslīgā intelekta jomā, un šajā procesā dažādot savu uzņēmējdarbību.
Sari Baldaufs, Nokia direktoru padomes priekšsēdētājs, paziņojumā presei uzņēmuma tīmekļa vietnē paziņoja: “Esmu gandarīts, ka varu sveikt Džastinu uzņēmumā Nokia. Viņam ir ievērojama pieredze tehnoloģiju uzņēmumu izaugsmes paātrināšanā, kā arī plašas zināšanas mākslīgā intelekta un datu centru tirgos, kas ir ļoti svarīgas jomas Nokia turpmākai izaugsmei. Savos iepriekšējos amatos un visā atlases procesā viņš ir apliecinājis stratēģisko izpratni, redzējumu, līderību un vērtību radīšanas domāšanu, kas nepieciešama Nokia izpilddirektoram.”
Džastins Hotards paziņojumā presei arī norādīja: “Esmu pagodināts par iespēju vadīt Nokia – pasaules līderi savienojamības jomā ar unikālu tehnoloģiju mantojumu. Tīkli ir mugurkauls, kas nodrošina sabiedrības un uzņēmumu darbību un ļauj īstenot paaudžu tehnoloģiju maiņu, piemēram, tādu, kādu mēs pašlaik piedzīvojam mākslīgā intelekta jomā. Esmu satraukts sākt darbu un ar nepacietību gaidu, kad varēsim turpināt Nokia transformācijas ceļojumu, lai maksimāli izmantotu tās izaugsmes un vērtības radīšanas potenciālu.”
Pēdējos gados Nokia ir ievērojami atteikusies no mobilo tālruņu ražošanas, vairāk koncentrējoties uz savu pozīciju nostiprināšanu telekomunikāciju infrastruktūrā, jo īpaši 5G tīklos. Uzņēmums 2014. gadā pārdeva savu mobilo tālruņu biznesu Microsoft, kas ietvēra Lumia un Asha zīmolus, kā arī Nokia dizaina komandu.
Uzņēmums ir arī palielinājis ieguldījumus tīkla tehnoloģijās, vienlaikus vairāk koncentrējoties uz programmatūras definētiem tīkliem un mākoņpakalpojumiem un cenšoties vairāk integrēt mākslīgo intelektu savos pakalpojumos un tīkla infrastruktūrā.
Šie soļi lielā mērā ir palīdzējuši Nokia vairāk tikt uzskatītai par B2B tehnoloģiju piegādātāju, nevis par patērētāju elektronikas uzņēmumu. Lai vēl vairāk nostiprinātu šo virzību, Nokia ir atjauninājusi arī savu zīmolu un logotipu.
b5gz0ZA5e53