Pavļuts paziņo par ideju saistībā uz iespējamiem ierobežojumiem lielveikalos nevakcinētajiem

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) valdībā otrdien prezentēja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto stratēģiju Covid-19 izplatības mazināšanai šajā rudenī, piedāvājot ierobežot iekštelpās pieejamos publiskos pakalpojumus pret Covid-19 nevakcinētām personām.

 

Ministrs minēja, ka jāmazina Covid-19 pārnešanas riski, kas rodas, kontaktējoties ar nevakcinētām personām. Tādēļ visi pakalpojumi, pasākumi un citas aktivitātes, ja vien tie nav pirmās nepieciešamības pakalpojumi, iespēju robežās jāorganizē “dzeltenajā” jeb tā sauktajā “daļēji drošajā zonā” vai arī “zaļajā” jeb “drošajā zonā”.

 

Tostarp plānots, ka cilvēki bez Covid-19 sertifikāta par vakcināciju, izslimošanu vai negatīvu testu nevarēs apmeklēt tirdzniecības centrus. Noteikumus jaunās pieejas apstiprināšanai valdība skatīs sēdē nākamnedēļ.

 

Paredzēts, ka “zaļajā zonā” pakalpojumi būtu pieejami tikai pret Covid-19 vakcinētajiem un pārslimojušajiem, bet “dzeltenajā” – arī personām, kam ir negatīvs Covid-19 tests, liecina VM prezentācija.

Piemēram, darbs klātienē būtu “daļēji drošajā” vai “drošajā” vidē. Darba devējam būtu tiesības noteikt epidemioloģiskās drošības prasības. Arī kultūrvietas – kā muzeji un bibliotēkas – būtu “daļēji drošajā” vidē, tāpat kā izmitināšanas vietas. Tirdzniecības centri un veikali, kuru kopējā platība pārsniedz 1500 kvadrātmetrus, būtu “daļēji drošā” vide, proti, tos varētu apmeklēt cilvēki, kam ir Covid-19 sertifikāts vai arī negatīvs testa rezultāts.

Patlaban “dzeltenajā” jeb “daļēji drošajā” vidē jau strādā skolas, sacīja veselības ministrs.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru