Preiļu novadā norisināsies Jauniešu Etnodienas 2022

No 9. līdz 11.septembrim Preiļu novadā norisināsies , kopā pulcējot jauniešus no folkloras kopām un vietējos etnogrāfiskos ansambļus un tradicionālās kultūras lietpratējus.

Jaunieši 3 dienu garumā piedalīsies dažādās darbnīcās un meistarklasēs. Ikviens interesents aicināts apmeklēt publiskos pasākumus, kuros būs iespēja redzēt un dzirdēt Etnodienu dalībnieku muzicēšanu.

Jauniešu Etnodienas jau tradicionāli rudenī pulcē jauniešus, kas interesējas vai vēlas padziļināt zināšanas par folkloru. Tā ir iespēja apgūt dažādas latviešu folklorā balstītas prasmes un iemaņas, īpaši pievēršoties muzicēšanai. Šogad meistarklases norisināsies Preiļu novada Riebiņos, Vecvārkavā un Aglonā. Šajā reizē tiks izcelta Dienvidlatgales tradicionālā kultūra un kultūras mantojums.

Pasākuma ietvaros Preiļu novadā trīs vakarus pēc kārtas notiks arī publiskas norises, kas bez maksas pieejamas ikvienam interesentam. 9.septembrī plkst. 21.00 Riebiņu Kultūras namā notiks danču vakars “Es ar sovu kristamōti”, savukārt 10.septembrī plkst. 20.00 ikviens aicināts pievienoties uz “Večerinku” ar kapelu “Augusti” Vecvārkavas pamatskolā. Meistarklašu noslēgumā 11.septembrī plkst. 15.30 Aglonas Kultūras namā norisināsies koncerts, kurā muzicēs Etnodienu dalībnieki, prezentējot apmeklētājiem, kas nodarbībās tapis.

Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras un tautas mūzikas eksperte Lauma Bērza uzsver: “Etnodienu mērķis ir tradicionālo kultūras vērtību popularizēšana mūsdienīgākā formā un plašākai auditorijai saprotamā izteiksmē.

Katram pagastam un ciemam piemīt kaut kas tikai viņam raksturīgs, tāpēc Etnodienas dod iespēju jauniešiem satikties ne tikai savā starpā, bet arī ar lokālo tradīciju mantiniekiem. Šādi tiek iepazīta citādība, kuras atspulgā skaidrāk redzēt sevi pašu un mūziku, ko tu spēlē.”

Jauniešu Etnodienas 2022 organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Preiļu novadu.

Spread the love

Pievienot komentāru