Rīgā un reģionos pieejami pieci jauni valsts apmaksāti diabēta pacientu apmācības kabineti

Rīgā un noteiktos Latvijas reģionos pieejami pieci jauni cukura diabēta pacientu apmācības kabineti, kuros pacientiem ar cukura diabētu no valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošinātas apmācības, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Kabinetos tiek piedāvātas apmācības par cukura diabēta paškontroli, insulīna uzglabāšanu un injekciju veikšanu, komplikāciju riska samazināšanu, kā arī veselīga uztura plānošanu un fiziskajām aktivitātēm.

Kā norādīja NVD, ja iepriekš diabēta apmācības kabineti Rīgā bija pieejami Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, tad šobrīd apmācības tiek veiktas arī Rīgas 1.slimnīcā.

Vidzemes reģionā diabēta apmācības tagad tiek nodrošinātas arī Cēsu klīnikā, Limbažu slimnīcā un Ildzes Amoliņas ārsta praksē endokrinoloģijā, kā arī no 1.jūnija darbu sācis diabēta apmācību kabinets Madonas slimnīcā. Savukārt Zemgales reģionā diabēta apmācības kabinets atvērts Daces Teterovskas ārsta praksē endokrinoloģijā.

Šobrīd visā Latvijā kopumā darbojas 17 diabēta apmācību kabineti 15 ārstniecības iestādēs.

Diabēta apmācības kabinetos pacienti var saņemt konsultāciju individuāli vai grupās ar ģimenes ārsta, endokrinologa vai bērnu endokrinologa nosūtījumu, ja apmācību veic pirmo reizi un ar endokrinologa vai bērnu endokrinologa nosūtījumu – ja apmācību veic atkārtoti.

NVD informēja, ka pērn diabēta apmācības kabinetu finansēšanai no valsts budžeta līdzekļiem tika novirzīti vairāk nekā 159 000 eiro, bet šogad paredzēti vairāk nekā 249 000 eiro.

Pagājušajā gadā diabēta apmācības kabinetus kopumā apmeklējuši gandrīz 15 000 diabēta pacientu, savukārt šogad tajos plānots apmācīt uz pusi vairāk pacientu.

Spread the love

Pievienot komentāru