Trampa tērauda tarifi ir negatīvi gan Apvienotajai Karalistei, gan ASV

ASV tarifu noteikšana Apvienotās Karalistes tēraudam būtu “negatīva” abām valstīm, ir paziņojis uzņēmējdarbības ministrs Džonatans Reinoldss.

Džonatans Reinoldss sacīja BBC, ka Apvienotajai Karalistei un ASV ir “abpusēja interese” vienoties par atbrīvojumu no prezidenta Donalda Trampa iecerētā 25% importa nodokļa, kas varētu stāties spēkā martā.

Viņš sacīja, ka Apvienotās Karalistes tirdzniecības pozīcijas atšķiras no citām valstīm un tā varētu piedāvāt “ļoti specializētu” tērauda un alumīnija eksportu, kas nepieciešams ASV, piemēram, Šefīldā ražotus Jūras kara flotes zemūdeņu korpusus, savukārt tarifi palielinātu ASV nodokļu maksātāju izmaksas.

Reinoldss komentārus izteica pēc tam, kad valdība apsolīja līdz 2,5 miljardiem mārciņu atbalstu Apvienotās Karalistes tērauda rūpniecībai.

Prezidents Tramps ir paziņojis, ka viņa tarifi tiks piemēroti “bez izņēmumiem vai atbrīvojumiem”.

Tomēr Reinoldss raidījumam “Sunday with Laura Kuenssberg” sacīja, ka to piemērošana Apvienotās Karalistes tēraudam “būtu negatīva mums pašiem, tā būtu negatīva arī ASV”.

Viņš sacīja, ka viņam ir bijušas “dažas ļoti konstruktīvas sarunas ar galvenajiem cilvēkiem Trampa administrācijā, atzīstot, ka mūsu attiecības ir atšķirīgas”, tostarp ar ASV īpašo sūtni Apvienotajā Karalistē.

Ministrs raidījumam sacīja, ka, viņaprāt, ir pamats “konstruktīvai sadarbībai” starp Apvienoto Karalisti un ASV, taču “es nesaku, ka tas ir viegli”.

Viņš piebilda: “Es novērtēju, ka viņiem ir mandāts mainīt pieeju tirdzniecības jautājumiem, bet mums ir atšķirīgi argumenti, atšķirīgs stāsts, ko stāstīt ES vai Ķīnai saistībā ar mūsu tirdzniecības attiecībām.”

Britu valdība jau ir paziņojusi, ka tā uzreiz nepiemēros atbildes pasākumus uz Trampa izsludinātajiem tarifiem.

Tērauda nozari pārstāvošā organizācija UK Steel ir paziņojusi, ka tarifi būtu “postošs trieciens”, kas kaitētu nozares ieguldījumam 400 miljonu sterliņu mārciņu gadā Apvienotās Karalistes un ASV tirdzniecībā.

Apvienotā Karaliste nav liels tērauda piegādātājs ASV, un uz šo valsti attiecas aptuveni 10 % no Lielbritānijas tērauda eksporta.

Tomēr nozarē pastāv bažas, ka tarifi varētu ne tikai kavēt eksportu uz ASV, bet arī izraisīt tērauda pārpalikuma “dempingu” Apvienotajā Karalistē.

Tas varētu notikt, ja citas valstis, kas vairs neeksportē uz ASV, nolemtu izvest tēraudu par zemākām cenām, kas, iespējams, varētu radīt cenu samazinājumu Apvienotās Karalistes tērauda ražošanas uzņēmumiem.

Ēnu uzņēmējdarbības sekretārs Endrjū Grifits sacīja, ka “nenoteiktība”, ar ko tērauda rūpniecība saskaras ASV tarifu dēļ, ir kaut kas tāds, par ko valdība “ir pilnībā klusējusi, lai gan tā vietā būtu jārunā ar ASV, mūsu tuvāko tirdzniecības partneri”.

Svētdien valdība uzsāka apspriešanos par savu Tērauda plānu, kurā tiks meklēti veidi, kā novērst ilgtermiņa problēmas, ar kurām saskaras šī nozare, tostarp lēto importu, kas pārpludina vietējo tirgu.

Apvienotās Karalistes tērauda rūpniecība pēdējos gados ir saskārusies ar lieliem darbavietu zaudējumiem.

Tata Steel savā ražotnē Port Talbotā, Velsā, aizstāj vecās domnas ar elektriskā loka krāsnīm, kas patērē mazāk enerģijas un ir videi draudzīgākas. Tradicionālā tērauda ražošana šajā rūpnīcā tika pārtraukta septembrī, kā rezultātā tika likvidētas 2800 darbavietas.

British Steel 2023. gadā paziņoja, ka slēgs domnas Skuntorpā, un atklāja plānus ieviest elektriskā loka krāsni, kuras uzturēšanai nepieciešams mazāks darbinieku skaits, tādējādi apdraudot 2000 darbavietu.

Vaicāts par iespējamiem darba vietu zaudējumiem Skuntorpā, Reinolds piekrita, ka, ieviešot jaunās tehnoloģijas, “samazināsies darbinieku skaits”, taču viņš sacīja, ka varētu radīt vairāk darba vietu, ja palielināsies pieprasījums pēc Apvienotās Karalistes tērauda.

 

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru