Tiek ziņots, ka mikroshēmu izstrādātājs Arm, cenšoties palielināt peļņu, konkurē ar saviem klientiem, kuru vidū ir tādi lieli uzņēmumi kā Qualcomm, lai pārdotu savas mikroshēmas.
Kā ziņo Financial Times, britu pusvadītāju gigants Arm Holdings plc plāno 2025. gadā ražot savas mikroshēmas un ir sācis konkurēt ar saviem klientiem par darījumiem.
Šis solis ir daļa no plašākas stratēģijas, kuras mērķis ir palielināt uzņēmuma ieņēmumus un peļņu. Pēc šīs ziņas uzņēmuma akcijas piektdienas rītā pieauga par vairāk nekā 6 %.
Arm jau ir piesaistījis Meta Platforms Inc. kā vienu no saviem pirmajiem klientiem. Tas ir ievērojams pavērsiens no tā, ko Arm dara pašlaik, proti, nodrošina galveno intelektuālo īpašumu, piemēram, rasējumus, ko pēc tam licencē tādi uzņēmumi kā Nvidia un Apple. Tas ļauj tiem izgatavot savus centrālos procesorus (CPU).
Kā ziņo Reuters, Arm cenšas piesaistīt vadītājus no dažiem saviem pašreizējiem klientiem, lai palīdzētu “pāriet no procesoru arhitektūras (IP) projektēšanas uz savu mikroshēmu pārdošanu, koncentrējoties uz mākslīgā intelekta veicināšanu datu centros”.
Saskaņā ar informāciju, ko sniegušas personas, kas ir informētas par šo jautājumu, ir gaidāms, ka Arm pirmais procesors tiks atklāts jau 2025. gada vasarā.
Uzņēmums pašlaik pieder Japānas investīciju holdingam SoftBank Group. Tā licencē un izstrādā procesoru IP dažādiem produktiem, piemēram, automašīnām, viedtālruņiem un datu centriem.
Tas arī strādā pie arhitektūras inovācijām, vienlaikus piedāvājot izstrādes rīkus un nodrošinot mašīnmācīšanos un mākslīgo intelektu (AI) dažādos produktos.
Kā Arm jaunais solis varētu izjaukt pusvadītāju nozari
Iespējams, ka Arm, uzsākot ražot savus mikroshēmas, varētu satricināt pusvadītāju nozari, padarot to par nozīmīgu konkurentu citiem galvenajiem tirgus dalībniekiem, kad runa ir par svarīgiem datu centru un mākslīgā intelekta darījumiem.
Tā kā Arm līdz šim galvenokārt tika uzskatīts par neitrālu uzņēmumu, šis solis varētu likt arī citiem uzņēmumiem, jo īpaši tā klientiem, pārskatīt savas stratēģijas, lai nezaudētu darījumus.
Pašlaik Arm konkurē ar Qualcomm, lai nodrošinātu Meta datu centru procesorus. Vēl 2022. gadā Arm arī iesūdzēja Qualcomm tiesā, apgalvojot, ka tā jaunuzņēmuma Nuvia iegāde ir pretrunā Arm tehnoloģiju licences līguma noteikumiem.
Šādos apstākļos Arm uzskatīja, ka Qualcomm bija jāmēģina vienoties par jaunu līgumu. Tomēr vēlāk Arm šo juridisko cīņu zaudēja.
Arm kopā ar Nvidia, Microsoft, OpenAI un Oracle ir arī viens no galvenajiem Stargate Project tehnoloģiju partneriem. Stargate Project mērķis ir izveidot ASV mākslīgā intelekta infrastruktūru, lai vēl vairāk nostiprinātu valsts līderpozīcijas šajā nozarē.
Vēl viens Arm klients un potenciālais konkurents Nvidia nesen ir satraucies, kad Ķīnas mākslīgā intelekta jaunuzņēmums DeepSeek laida klajā savu jaunāko modeli, kas tika radīts salīdzinoši lēti.
Tas ir radījis lielākas bažas par Nvidia un citu līdzīgu mākslīgā intelekta uzņēmumu nākotnes perspektīvām. Tā kā Nvidia pašlaik ir galvenais Arm Holdings klients, tas varētu ietekmēt arī Arm.