Vācijas prezidents pirmoreiz atzīst savas kļūdas attiecībā par pagātnes politiku pret Krieviju

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers pirmoreiz atzinis savas kļūdas politikā attiecībā uz Krieviju, vēstīja ziņu kanāls “Welt”.

“Mana uzticēšanās [gāzesvadam] “Nord Stream 2″ bija skaidra kļūda. Mēs turējāmies pie tiltiem, kuriem Krievija vairs neticēja un par kuriem mūs brīdināja mūsu partneri,” Šteinmeiers pirmdien sacīja Berlīnē.

Mēs cietām neveiksmi kopīgu Eiropas māju veidošanā, kur varēja tikt iekļauta Krievija. Mēs cietām neveiksmi ar pieeju iekļaut Krieviju kopējā drošības arhitektūrā,” viņš piebilda.

Šteinmeiers ar šiem paziņojumiem nošķīra sevi no bijušā Vācijas kanclera Gerharda Šrēdera, kura politiku attiecībā uz Krieviju Šteinmeiers bija atbalstījis vispirms kā kancelejas vadītājs līdz 2005. gadam, bet pēc tam kā ārlietu ministrs divās kancleres Angelas Merkeles valdībās.

Lasi arī: Ukrainas izlūkdienests: Bučas slaktiņa īstenotāji gatavojas atgriezties Ukrainā

Šteinmeiers pēdējās dienās tika kritizēts par to, ka nebija komentējis pats savus kļūdainos spriedumus, sevišķi ārlietu ministra amatā. Tagad viņš pateicis, ka atbildība par karu Ukrainā gulstas uz Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk 

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru