Valdība pārdomāja: atliek lēmumu par mazo veikalu atvēršanu; Lūk ko tas nozīmē

Ceturtdien Ministru kabinets nolēma atlikt lemšanu par Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu mazināt ierobežojumus tirdzniecības nozarē.

EM priekšlikums paredzēja atvērt maza izmēra veikalus ar platību līdz 300 m2 un individuālu ieeju, Otrdienas, 23. februāra, sēdē EM rosināja šīs tirdzniecības vietas jau atvērt no 1. marta, taču pēc trešdien notikušās Operatīvās vadības grupas sanāksmes ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs rosināja šo datumu pārcelt uz 9. martu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts gan sacīja, ka viņš sāk izklausīties kā “sabojāta plate, atkārtojot vienu un to pašu katrā sēdē”, taču atgādinās vēlreiz iepriekš sacīto, ka lēmumi jāskata kopsakarā ar iepriekš pieņemtajiem lēmumiem un ka par ierobežojumu samazināšanu lemj pēc luksofora principa.

Lasi arī: Latviešu žurnāliste: Kur prāts tagad atvērt veikalus?

Tāpat viņš pauda bažas, ka līdz ar šī lēmuma pieņemšanu apritē atgriezīsies liels skaits cilvēku, turklāt pretstatā skaistumkopšanai, kur tiek sniegti individuāli pakalpojumi, tirdzniecības vietās apgrozās plašas sabiedrības grupas.

“Kā noprotams no Operatīvās grupas sanāksmes minētajiem rādītājiem, līdz ar šo ierobežojumu ieviešanu darbu atsāks 8 tūkstoši tirdzniecības skaitu un 16 tūkstoši nodarbināto. Tie ir pakalpojumi, kurus izmantos plaša sabiedrības daļa, nevis individuāli, kā, piemēram, skaistumkopšana. Cilvēku kustība, kas varētu veidoties šo veikalu atvēršanas sakarā, varētu būt daudz lielāka nekā patlaban,” viņš uzsvēra, norādot, ka, ņemot vērā jaunā vīrusa paveida izplatību, nākamo nedēļu laikā pat varētu runāt nevis par ierobežojumu samazināšanu, bet par jaunu ierobežojumu ieviešanu.

Augstu novērtēju darbu, ko nozare ir paveikusi, izveidojot drošas tirdzniecības konceptu, bet, manuprāt, šis solis ir stipri par agru,” sacīja Pavļuts.

Viņš piebilda, ka piekrīt, ka nākamais solis varētu būt mazo veikalu atvēršana, bet tas noteikti nevarētu būt 9. martā. Viņš ierosināja vismaz divas nedēļas vērot jaunā vīrusa izplatību, un pagaidām neminēt nekādus jaunus datumus tirdzniecības ierobežojumu mazināšanai.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Spread the love

Pievienot komentāru