Veca fabula par to, ko vēlas sieviete

Reiz karali Artūru noķēra cits valdnieks un ielika cietumā. Pēc tam viņš viņu apžēloja un teica, ka palaidīs karali vaļā, ja viņš atbildēs uz vienu ļoti sarežģītu jautājumu.

Karalim Artūram tika dots gads, lai atrastu atbildi. Ja viņš nevarēs atbildēt, viņš tiks sodīts. Jautājums bija sekojošs:” Ko patiesībā vēlas sievietes?”

Karalis Artūrs gada laikā iztaujāja visas savas karaļvalsts sievietes, un neviena nesniedza viņam atbildi. Visbeidzot, viņam pateica, ka viena veca ragana var viņam atbildēt, bet cena būs ļoti augsta. Karalim nebija izvēles, viņš aizgāja pie viņas un pajautāja, ko viņa vēlas. Viņa gribēja apprecēties ar karaļa labāko bruņinieku Havainu. Ragana bija briesmīga, veca, pretīga un ar vienu zobu.

Artūrs teica, ka negrib likt savam draugam to darīt, un viņš labāk nomirs. Bet Havains teica, ka Artūra dzīvība ir svarīga visai karalistei, un viņš piekrīt apprecēties ar veco, pretīgo raganu. Pēc tam ragana atbildēja uz Artūra jautājumu.

Viņa teica, ka sievietes visvairāk vēlas rīkoties pašas ar savu dzīvi. Pēc tam Artūra dzīvība tika izglābta, visi priecājās un pienāca kāzu laiks. Bruņinieks Havains bija īsts džentlmenis, kamēr ragana uzvedās pretīgi, kāzu laikā ēda ar rokām.

Kad pienāca kāzu nakts, Havains, sažņaugtu sirdi, iegāja guļamistabā. Viņa priekšā gulēja visskaistākā sieviete, kādu viņš vēl nekad nebija redzējis. Viņš pārsteidzis pajautāja, kas noticis. Ragana atbildēja, ka pateicībā par bruņinieka labo attieksmi pret sevi, kad viņa bija briesmīga un pretīga, viņa ir ar mieru pusi no laika būt kā jauna skaistule, bet pusi laika – par vecu raganu.

Pēc tam viņa pateica, ka bruņiniekam ir jāizvēlas, kādu viņš vēlas viņu redzēt pa dienu, un kādu – pa nakti. Havains aizdomājās. Vai viņš vēlas, lai pa dienu viņa ir skaistule, bet nakti pavadīt ar vecu neglīteni, vai arī pa dienu dzīvot ar briesmīgu raganu, bet pa nakti būt kopā ar skaistuli? Viņš nolēma ļaut izlemt viņai pašai. Pēc tam, kad viņa to izdzirdēja, viņa teica, ka visu laiku būs skaistule, jo viņš viņu ciena un sniedz viņai iespēju pašai izrīkoties ar savu dzīvi.

Tad kāda ir šī garā stāsta morāle? Morāle ir šāda – nav nozīmes, vai jūsu sieviete ir skaista, vai neglīta, gudra vai muļķe. Zem tā visa viņa tik un tā ir ragana…

avots: banka.varenie.life

Spread the love

Pievienot komentāru