Eiropas kultūras mantojuma dienas Turaidas muzejrezervātā

16.septembrī plkst. 14.00 Eiropas mantojuma dienu ietvaros Turaidas muzejrezervāts aicina uz sarunu Klaušinieku mājā “Ēkas, lopi un pļavas kā kultūrvēsturiska vērtība un ilgtspējas pamats”.

Pasākuma laikā tiks runāts par mantojuma sniegtajām iespējām izpratnes veicināšanai ilgtspējībā, par mūsdienās un nākotnē izmantojamiem piemēriem, kas balstīti mantojumā. Šoreiz sarunas tēmas būs – māla kleķa būve kā ekoloģiska, ugunsdroša un ilgmūžīga celtniecības objekta paraugs par piemēru minot Turaidas muižas Klaušinieku māju, un Latvijas brūnā govs, kas selekcionēta atbilstoši vietējiem apstākļiem, vērtība, kas saglabājama.

Pasākuma ietvaros tiks atvērta novadnieka Mintauta Slapjuma fotoizstāde, kura ļaus ieskatīties nesenajā Turaidas vēsturē 20.gadsimta sešdesmitajos gados.

Eiropas mantojuma dienas visā Eiropā šogad izskanēs ilgtspējības kontekstā. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde 2022. gada Eiropas kultūras mantojuma dienām ir izvēlējusies tēmu veltītu atbildīgai attieksmei pret nākotni, vēloties izcelt tādus būvētā mantojuma objektus, kuri radīti vai kvalitatīvi atjaunoti atbilstoši ilgtspējības principiem. Eiropas mantojuma dienu norises Latvijā notiks no 16., 17., 18.septembrī. Plašāka informācija par pasākumiem Latvijā atrodama Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes mājas lapā.

Eiropas kultūras mantojuma dienu programma Turaidas muzejrezervātā 2022.gada 16.septembrī

14.00-15.40 Iepazīšanās ar Turaidas klaušinieku māju, kas būvēta no māla kleķa: ekoloģiska, ugunsdroša, ilgmūžīga materiāla

Māris Līdaks, Latvijas Šķirnes Dzīvnieku Audzētāju Savienība

Latvijas brūnajai govij – 100

Vija Stikāne, Turaidas muzejrezervāts

Krimulda un Latvijas brūnā govs Vidzemes piensaimniecības tradīcijās 20.gs.

Ilze Locāne, Turaidas muzejrezervāts

Dabīgā pļava

16.00 Mintauta Slapjuma fotoizstādes “Fotoalbuma stāsti – sešdesmitie gadi Turaidā” atklāšana Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā mājā

Dalība pasākumā bez maksas. Pieteikšanās dalībai, zvanot 29384512 vai rakstot: [email protected]

Turaidas muzejrezervāta publiskajās aktivitātēs notiks fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Turaidas muzejrezervāta tīmekļa vietnē www.turaida-muzejs.lv un muzeja sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram sabiedrības informēšanai.

 

Arī interesanti: Nosauc “pelēko kardinālu”, kurš VID izmeklētājiem pasūtījis safabricēto krimināllietu – tas esot PATA AB īpašnieks Uldis Mierkalns

Spread the love

Pievienot komentāru