“Lielie dūži” panāk vienošanos par “adekvātu minimālo algu” ieviešanu ES dalībvalstīs – ko tas nozīmē Latvijas iedzīvotājiem?

Pasaule pašlaik pieredz strauju inflācijas un energoresursu cenu kāpumu, kas ietekmē iedzīvotāju maksātspēju. Tas skar arī miljoniem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju, tāpēc bloka vadībai būs jādomā par to, kā palīdzēt mīkstināt dzīves dārdzības ietekmi uz mājsaimniecībām.

Iespējams, ka viens no risinājumiem būs taisnīgāku minimālo algu ieviešana ES dalībvalstīs. Par to šonedēļ provizoriski vienojās Eiropas Parlamenta (EP) un ES dalībvalstis.

Minimālā darba alga ir zemākais atalgojums, kas darba devējiem jāmaksā saviem darbiniekiem par darbu. Lai gan visās ES dalībvalstīs ir ieviesti noteikumi par minimālo darba algu, lielākajā daļā valstu šī atlīdzība bieži vien nesedz visas dzīvošanas izmaksas.

Aptuveni 7 no 10 minimālās darba algas saņēmējiem ES 2018. gadā saskārās ar finansiālām grūtībām.

21 no 27 ES dalībvalstīm pašlaik ir noteikts nacionālais minimālās algas apmērs, kas var dramatiski atšķirties.

Lasi arī: USG ārsts viņai pateica, ka viņa gaida dvīņus! Bet pēc tam nolaida acis un pieteica, ka labāk par grūtniecību nevienam nestāstīt…

Piemēram, vienā no nabadzīgākajām bloka dalībvalstīm Bulgārijā 2021. gadā minimālā mēnešalga bija 332 eiro, savukārt Luksemburgā pilnu slodzi strādājošie mēnesī nevarēja saņemt mazāk par 2200 eiro. Austrijā, Kiprā, Dānijā, Somijā, Itālijā un Zviedrijā algu lielumu nosaka kolektīvajos darba līgumos.

Eiropas Komisija (EK) 2020. gada rudenī nāca klajā ar priekšlikumu regulējumam, kas uzdotu bloka dalībvalstīm noteikt tādu minimālās darba samaksas apmēru, lai iedzīvotājiem būtu nodrošināti pienācīgi dzīves apstākļi. EK prezidente Urzula fon der Leiena toreiz sacīja, ka pārāk daudziem ES iedzīvotājiem neatmaksājas strādāt.

Algu dempings iznīcina darba vērtību, rada neizdevīgāku situāciju tiem uzņēmējiem, kuri darbiniekiem nodrošina pienācīgu samaksu, un izjauc godīgas konkurences apstākļus vienotajā tirgū.

Ikvienam jābūt pieejamai minimālajai algai – vai nu darba koplīgumu rezultātā, vai likumos noteiktas minimālās algas veidā. Es cieši iestājos par darba koplīgumu slēgšanu, un šajā priekšlikumā pilnībā būs ievērota valstu kompetence un tradīcijas.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru