“Mirušie ir jāliek maisos… Morāli tas ir ļoti smagi …” Liepājniece stāsta par darbu morgā Itālijā

Ja vēl pirms dažiem mēnešiem varēja teikt, ka koronavīrusa Covid-19 epicentrs ir Ķīna, tad nu lielākā uzmanība pievērsta ITālijai un Spānijai, kur ik dienas no Covid-19 izraisītās saslimšanas nomirst vairāki simti cilvēku. Liepājniece, kura Itālijā mīt jau vairākus gadus, pastāstījusi par darbu slimnīcas morgā.

Liepājniece Laura strādā Parmas slimnīcā Itālijā. Lai gan sīkākas detaļas par darbu tur viņa nedrīkst sniegt, viņas ieskats vispārējā situācijā liek apzināties, cik situācija tiešām ir nopietna.

Sarunā ar laikraksta “Kurzemes vārds” žurnālisti Agnesi Kuplēnu viņa atklājusi, ka katru dienu liepājniece slimnīcā reģistrē apmēram 40 miršanas gadījumus, no tiem vismaz 39 pacientiem nāve iestājusies no Covid-19 radītajām sekām un tikai vienam nāvi izraisījusi kāda cita kaite.

Lasi arī: Satriecoši – no apalītes par elegantu skaistuli! Kā pēdējos gados mainījusies Džima Kerija vienīgā meita

“Vispār man pienācās atvaļinājums, bija jau biļetes lidojumam uz Latviju, bet vienā dienā viss sagriezās kājām gaisā – robežas slēgtas, vīrusa izplatība nekontrolējama, izsaukums atpakaļ uz darbu… tikai šoreiz ne pašā slimnīcā, bet slimnīcas morgā.” stāsta Laura.

Darbs morgā ir ļoti smags, jo mirušie ir jāliek maisos un jāizsniedz apbedīšanas birojiem, kas viņus iezārko un ved tālāk. “Morāli tas ir ļoti smagi, bet nu jau sāku pierast, tāpat fiziski esmu izmocīta, sāp mugura,” stāsta liepājniece.

Šķir nākamo lapu, lai lasītu stāsta turpinājumu

Spread the love

Pievienot komentāru