Pabriks piedalīsies Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas mācību gada atklāšanā

Rīt, 16.septembrī, plkst. 11.00 Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas mācību gada svinīgo atklāšanu, lai sveiktu audzēkņus ar mācību gaitu sākšanu un tiktos ar viņu vecākiem.

Svinīgajā notikumā piedalīsies arī Pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Pasākumā muzicēs Jūras spēku orķestris, kā arī apmeklētājiem pēc svinīgās ceremonijas līdz plkst. 13.00 būs iespēja apskatīt Jūras spēku un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes organizēto militārās tehnikas izstādi.

Mācības Pulkveža O. Kalpaka profesionālajā vidusskolā šogad uzsākuši 46 pirmā kursa kadeti, un turpina 29 otrā kursa kadeti.

Pulkveža O. Kalpaka profesionālajā vidusskolā jaunieši var iestāties pēc 9. klases, lai papildu vidusskolas tēmām apgūtu militārās zināšanas un iegūtu jaunākā militārā instruktora kvalifikāciju.

Profesionālajā vidusskolā uzņemtie audzēkņi apgūst vispārējo vidējo izglītību ar papildu inženierzinātņu priekšmetiem, angļu valodu, fizisko sagatavotību un militāro mācību. Mācībās uzsvars tiek likts uz līderības, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstīšanu.

Lai gan viens no Pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas mērķiem ir gatavot jauno virsniecības paaudzi dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos, tālākas studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā nav obligātas.

Ņemot vērā, ka mācību programmā uzsvars ir uz vispārizglītojošo eksakto priekšmetu apguvi, absolventi studijas varēs turpināt arī jebkurā citā augstākās izglītības iestādē.

Izglītojamie ikdienā nēsā militāro formastērpu un dzīvo dienesta viesnīcā. Audzēkņiem tiek nodrošināta stipendija, ēdināšana četras reizes dienā, dienesta kopmītnes, kā arī veselības aprūpe.

Jau ziņots, ka 2021.gada jūlijā Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma telpās durvis vēra Pulkveža O. Kalpaka profesionālā vidusskola. Pēc Skrundas novada Rudbāržu muižas ēkas renovēšanas un pielāgošanas skolas vajadzībām mācības notiks Rudbāržos, kur tuvumā atrodas militārais poligons “Mežaine”. Tāpat šīs vietas izvēlei ir simboliska nozīme, jo no Rudbāržu muižas 1919.gada 3.martā sākās Latvijas atbrīvošana pulkveža O. Kalpaka vadībā.

Plašāka informācija par Pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas mācību programmu, ikdienu, kā arī skolēnu uzņemšanu atrodama tīmekļvietnē www.kalpakaskola.lv.

Spread the love

Pievienot komentāru