Simptomu gaījumā – bez maksas
Savukārt Covid-19 simptomu gadījumā, epidemioloģiskajai izmeklēšanai laboratorisko testēšanu tāpat kā līdz šim apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem.
No valsts budžeta līdzekļiem arī turpmāk tiks apmaksāta skrīninga testēšana: bērna pavadošajai personai, ja nepieciešams palikt pie bērna diennakts stacionārā; stacionārā ilgi aprūpējamajiem pacientiem, kuri nav Covid-19 inficēti (tai skaitā pacientiem ar psihiskām un garīga rakstura saslimšanām), kā arī citos gadījumos atbilstoši valstī noteiktajam testēšanas algoritmam.
Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacienti ar Covid-19 infekcijai raksturīgiem simptomiem to varēs veikt bez ārsta nosūtījuma. NVD vērš uzmanību, ka turpmāk šādos gadījumos pēc testēšanas nevarēs izveidot digitālo Covid-19 sertifikātu un iedzīvotājs saņems tikai laboratorijas izrakstu par rezultātu, lai nepieciešamības gadījumā tiktu nodrošināta ģimenes ārsta uzraudzība vai ārstēšana.
Par digitālo sertefikātu
Digitālā Covid-19 sertifikāta izveide un izmantošana būs iespējama, ja iedzīvotājs ir vakcinējies pret Covid-19, pārslimojis Covid-19 vai veicis maksas laboratorisko testēšanu.
Digitālais Covid-19 sertifikāts būs izveidojams arī gadījumā, ja iedzīvotājs bez Covid-19 simptomiem ir veicis maksas laboratorisko testēšanu ar mērķi doties ceļojumā ārpus Latvijas robežām.
Bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, Covid-19 laboratorisko testēšanu pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz šī gada 1. septembrim.
Jau iepriekš tika ziņots, ka no 2021. gada 10. jūnija līdz 1. augustam Ministru kabinets bija noteicis pārejas periodu, kura laikā laboratoriskie testi pasākumu apmeklēšanai, pakalpojumu saņemšanai u.c. gadījumos, lai izveidotu Covid-19 laboratoriskās testēšanas sertifikātu, tika apmaksāti no valsts budžeta līdzekļiem.
Pārejas periods
Pārejas periods tika noteikts ar mērķi nodrošināt iedzīvotājiem iespēju veikt pilnu vakcināciju pret Covid-19 un turpmāk izmantot savu vakcinācijas sertifikātu.
Vienlaikus NVD atgādina, ka Covid-19 tests nav alternatīva vakcinācijai. Arī testēts cilvēks jebkurā brīdī var kļūt infekciozs un radīt inficēšanās risku apkārtējiem. Ja satiekas vakcinēti vai pārslimojuši cilvēki un nevakcinēti cilvēki, pastāv lielāka iespēja vīrusa pārnešanai un cirkulācijai, nekā gadījumā, ja satiekas tikai vakcinēti un pārslimojuši cilvēki.
Lasi arī: Bricis brīdina par laikapstākļiem nedēļas otrajā pusē
Turklāt vakcinēts cilvēks ir pasargāts no saslimšanas ar Covid-19 ilgākā laika periodā, savukārt testēts cilvēks var apliecināt savu statusu tikai konkrētajā brīdī.
Kaut kādas muļķības,ja es pa šiem “gadiem”neesmu slimojusi,kāpēc mam būtu jāslimo.
Varbūt mana slimības vēsture būs jāuzrāda katram sētniekam? Tas ir Latvijas iedzīvotāju datu aizsardzības likuma pārkāpums!!!
Un kur teikts ka vakcinētais un pārslimojušais nevar pārnēsāt un inficēt citus?
Lai nenomirtu badā un nepaliktu bez darba varbūt nāksies vakcinēties, bet arī turpināšu strādāt bez entuziasma un izmantošu ne visai labo veselību lai padzīvotu uz slimības lapām! Godprātīgās darbinieces laiki būs pagājuši.
[…] Sliktas ziņas tiem, kuri Latvijā izlēmuši nevakcinēties […]