Ukrainas bēgļu atbalstam paredz 116,3 miljonus eiro; mājsaimniecībām būs līdz 300 eiro izmitināšanas pabalsts

Valdībā piektdien, 29. aprīlī, ārkārtas sēdē atbalstīja jauno Ukrainas bēgļu atbalsta plānu, kas paredz Latvijā uzņemt ap 40 000 Ukrainas civiliedzīvotājus, ieskaitot līdz šim uzņemtos.

Rezervēti kopumā 116,28 miljoni eiro dažādiem atbalsta pasākumiem, tostarp paredzēts, ka Latvijas mājsaimniecības varēs saņemt līdz 300 eiro lielu atbalstu mēnesī, ja dos pajumti Ukrainas kara bēgļiem.

Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais un valdībā apstiprinātais plāns paredz atbalstu par izmitināšanas vietas nodrošināšanu personām, kurām tas ir nepieciešams. Izmitināšanas vieta plānota līdz 90 dienām (prioritārā secībā):

novirzot personas brīvprātīgi uzņemošajās mājsaimniecībās (tai skaitā, izmaksājot atlīdzību mājsaimniecībām 100 eiro par pirmo personu un 50 eiro par katru nākamo personu, kopā ne vairāk kā 300 eiro mēnesī par mājokli (vienu adresi) pēc attiecīgā mājsaimniecības pieteikuma);

slēdzot īres līgumus ar privātpersonām (fiziskas un juridiskas personas) par dzīvojamo telpu nodošanu lietošanā Ukrainas civiliedzīvotājiem: pielīgstot īres maksu, kas nepārsniedz 400 eiro mēnesī par mājokli (ieskaitot komunālos maksājumus);

novirzot personas izmitināšanas saņemšanai pašvaldības rīcībā esošajās izmitināšanas vietās vai tūristu mītnēs un sedzot izmitināšanas izmaksas, kas nepārsniedz 15 eiro personai par diennakti.

Tāpat plāns paredz nodrošināt Ukrainas civiliedzīvotājiem ēdināšanu vai pārtikas produktus līdz 30 dienām. Tiks segtas ēdināšanas vai pārtikas produktu izmaksas to faktiskajā apmērā, kas nepārsniedz 10 eiro personai dienā, izņemot personām, kas izmitinātas brīvprātīgi uzņemošajās mājsaimniecībās, teikts rīkojuma anotācijā.

Plāns paredz iespēju Ukrainas cilviliedzīvotājiem saņemt garantēto minimālo ienākumu (GMI) – 109 eiro pirmajai personai un 76 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā. Paredzēts arī vienreizējais pabalsts krīzes situācijā 272 eiro apmērā pilngadīgai personai un 190 eiro apmērā par katru bērnu.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Spread the love

Pievienot komentāru