Vietne ”Instagram” izdzēsa šo modeļu fotogrāfiju, jo tajā bija redzams viņu kaunuma apmatojums, bet tas vēl nav viss…

Sievietes tiek sodītas par to, ka sociālās saziņas vietnē Instagram publicē fotoattēlus, kuros redzams viņu kaunuma apmatojums.

“Sticks and Stones” aģentūras publicēta fotoattēla dēļ, kurā redzamas divas pieticīgi ģērbtas modeles visā savā dabiskajā krāšņumā, ticis izdzēsts šīs fotogaģentūras Instagram konts.

Viens no izskaidrojumiem, kādēļ vietnes administratori būtu lēmuši par labu konta dzēšanai ir daļēji redzamais modeles krūtsgals, bet otrs ir kaunuma apmatojums, kas redzams pavīdam no bikini.

Lasi vēl: Lūk, kas ir jūsu lielākais ienaidnieks, ņemot vērā jūsu zodiaka zīmi! Kaut kas tajā visā tiešām ir…

Austrālijas uzņēmums ir pārliecināts, ka viņu ievietotais attēls un Instagram konts tik strauji izdzēsts tieši redzamā modeļu kaunuma apmatojuma dēļ. Jāatzīst, ka kāda uzņēmuma sociālā konta izdzēšana, kuram ir vairāk kā 106 000 sekotāju, ir visai radikāls lēmums.

Pretrunīgi vērtētais lēmums ir tikpat šokējošs kā Instagram stingrais liegums publicēt vietnes kontos attēlus, kuros redzami atkailināti sieviešu krūtsgali. Ja šāda rakstura attēli tiek publicēti, konts nekavējoties un bez iepriekšēja brīdinājuma tiek dzēsts. Turpretī vīriešu atkailinātos krūtsgalus publicēt nav aizliegts.

Feministu kustība šobrīd cīnās, lai sievietēm iegūtu vienādas tiesības krūtsgalu atkailināšanā, šai akcijai izmantots tēmturis #FreeTheNipple (atbrīvo krūtsgalu) un izskatās, ka tēmturis #FreeTheBush (atbrīvo kaunuma apmatojumu) būs nākamais feministu darba kārtībā.

https://www.instagram.com/p/BRZEGhZAzPD/

Kad gan sociālā konta Instagram uzturētājiem varētu būt iebilstams pret sievietes intīmajām vietām?

Mēneša sākumā “LiveFast” žurnāla radošais direktors ievietoja vietnē Instagram attēlu kurā redzams sievietes kaunuma apmatojums, šis attēls tika nekavējoties izdzēsts. Attēlā nebija redzams kails ķermenis, acīmredzot tieši kaunuma apmatojuma publicēšana bija pārkāpusi vietnes normas.

Arī kanādiešu māksliniece Petra Kolinsa pēc līdzīga sava ķermeņa attēla publicēšanas ievēroja, ka viņas konts ir bez brīdinājuma dzēsts no vietnes Instagram.

Lasi vēl: 9 veidi, kā sevi pārvarēt, lai nekad vairs nesaceltu paniku pie auto stūres

Viņa informējusi izdevumu “The Huffington Post”: “Mans Instagram konts nesen tika izdzēsts. Es neesmu pārkāpusi tā lietošanas noteikumus. Es nepublicēju attēlus, kuros redzams kailums, vardarbība, pornogrāfija, nelikumīgas darbības vai naida kurināšana. Mana ķermeņa attēls vienkārši nesaskanēja ar sabiedrības normām par sievišķību.

Atšķirībā no 5 889 628 citiem vietnē Instagram redzamajiem peldkostīmos ģērbtu sieviešu attēliem, manā bija redzama dabiska, nenoskūta bikini zona.”

Einslija Hatčinsa, “Sticks and Stones” aģentūras direktore piekrīt Kolinsai: “Diemžēl Instagram uzskata par netikumīgu dabisku sieviešu ķermeņu attēlu publicēšanu, kuros redzama nenoskūta bikini zona. Šie matiņi reizēm ir redzami ārpus peldkostīma, gluži tāpat kā vīriešiem.

Tomēr Instagram neko pret vīriešu kaunuma apmatojumu neiebilst.

Šie aizspriedumi pauž dzimumu nevienlīdzību, sievietēm vai nu jāatbrīvojas no kaunuma apmatojuma vai jāpazūd no viņu radītās interneta platformas.”

Instagram pārstāvis sniedza plašākus komentārus par šiem gaījumiem: “Mēs smagi strādājam pie tā, lai cilvēki vientē Instagram tiktu saglabāts līdzsvars starp cilvēka vēlmi izpausties radoši un tajā pašā laikā garantētu, ka pārējie lietotāji aplūkojot attēlus jūtas komfortabli, galu galā, sabiedrība ir visnotaļ multikulturāla.

Tieši šī iemesla dēļ Instagram ir ierobežota kailbilžu publicēšana. Dažkārt arī mums gadās pieļaut kļūdas, tieši tādēļ esam atjaunojuši izdzēstos kontus.”

Tā ir vēl viena uzvara, ko izcīnījušas sievietes. Kādēļ gan lai tiktu aizliegta dabīga sievietes auguma publicēšana?

 

Spread the love

Pievienot komentāru