Labklājības ministrija publicējusi informāciju pēc kādiem kritērijiem piešķirs iedzīvotājiem mājokļa pabalstu

Līdz ar to, lai daļēji kompensētu izdevumus mājokļa pabalstam, garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summai piemēro koeficientus atbilstoši mājsaimniecību veidiem, tādējādi aprēķinot mājokļa pabalsta apmēru. Atsevišķi dzīvojošai pensijas vecuma personai vai atsevišķi dzīvojošai personai ar invaliditāti piemēro koeficientu “2,5” vai pašvaldības noteikto koeficientu, ja tas ir lielāks. Tikmēr mājsaimniecībai, kurā ir tikai pensijas vecuma personas vai personas ar invaliditāti, piemēro koeficientu “2” vai pašvaldības noteikto koeficientu, ja tas ir lielāks, bet pārējām mājsaimniecībām garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summai piemēro koeficientu “1,5” vai pašvaldības noteikto koeficientu, ja tas ir lielāks par 1,5.

Veinberga norādīja, ka šī gada pirmajos trīs mēnešos mājokļa pabalstam kvalificējas vairāk personu nekā 2021.gada oktobrī, novembrī un decembrī.

Lasi arī: Īpaša diena: kurš datums 2022. gada maijā katrai zīmei būs vislaimīgākais un veiksmīgākais

Jau ziņots, ka, apzinoties, ka nākamajā apkures sezonā cenas energoresursiem pieaugs vēl vairāk, LM paredz potenciālu rīcību sešos dažādos virzienos – ātrāka pensiju indeksēšana, vienreizējs pabalsts mazo pensiju saņēmējiem gada beigās, transporta pabalsts personām ar invaliditāti, minimālā ienākuma līmeņa reforma, palielināts mājokļa pabalsts un minimālās algas paaugstināšana.

Patlaban koalīcijā ir panākta vienošanās par agrāku pensiju indeksāciju, ko veiks septembrī, kas ir par mēnesi agrāk nekā ierasti. Mērķa izpildei LM sagatavojusi grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, paredzot 2022.gadā par mēnesi agrāku pensiju indeksāciju. Šis risinājums valstij izmaksās 25,428 miljonus eiro.

Par pārējiem piedāvātajiem risinājumiem diskusijas vēl turpinās.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru