Šausmas! Indijā piedzima mazulis, kurš pārbiedēja visus ķirurgus!

Kādā Indijas pilsētā Amravati, 23 gadus jauna sieviete pasaulē laidusi mazuli, kuru nespēs aizmirst neviens ārsts. Šo bērnu nosauca par mazo bruņnesi. Meitenītes ķermeni bija klājusi ļoti bieza ādas kārta, kas izskatījās gluži kā bruņas. Šīs meitenītes svars bija nieka 1,8 kg.

Viņa cieta no ļoti smagas ādas slimības – “Arlekino” ihtiozi. Šīs slimība veicina ādas šūnu augšanu 10 reizes ātrāk. Kā rezultātā ādas virsējā kārta nespēj atbirt , un šīs rezultātā veidojas cietas ādas garoza. Tādēļ meitenītei nākot pasaulē viņas ķermeni klāja “ bruņas”. Lūpu un acu plakstiņu ādā bija tik ļoti apaugusi, ka izskatījās kā vaļējas brūces.

Tā kā šīs mazās meitenītes mamma neapmeklēja ārstu nabadzības dēļ, tad slimība netika konstatēta. Parasti šo ādas saslimšanu var konstatēt jau 4.grūtniecības nedēļā. Mazās meitenītes stāvoklis bija ļoti kritisks. Lai arī ārsti pūlējās cik spēka viņi nespēja glābt mazās meitenītes dzīvību, jo  dienas pēc dzimšanas mazulīte nomira, no asins saindēšanās.

Vecākiem šis bija smags zaudējums. Savu mazo meitiņu viņi sauca par “Dieva dāvanu”. Neskatoties uz to, ka mazulītes vecāki bija ticīgi, viņa bērniņa līķi atdeva slimnīcai uz sīkāku izpēti, šai slimībai. Ne vienmēr šī diagnoze ir ar letālu nobeigumu. Ja viss tiek laicīgi konstatēts, tad to var ārstēt un cilvēks var dzīvot gandrīz vai normālu dzīvi. Šādiem cilvēkiem ir nepieciešamas biežas ūdens procedūras un ādas mitrināšana ar krēmu.

Spread the love

Pievienot komentāru