Pavļuts atzīmēja, ka pēc aptuveni pusotra mēneša kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem varētu sasniegt 200 gadījumus. Šis ir slieksnis, kad pašmāju un Eiropas Savienības epidemiologi rosina atvieglot Covid-19 ierobežojumus. Otrdien kumulatīvais rādītājs ir 590,1 gadījums.
Savukārt SPKC iepriekš norādīja, ka, ja apzināti un mērķtiecīgi tiks ievēroti visi spēkā esošie drošības pasākumi un tie netiks mazināti, saslimstība uz pusi varētu mazināties ātrākais trīs nedēļu laikā, bet līmenis, kad varētu mīkstināt ierobežojumus, varētu būt sasniegts mēneša laikā.
“Mēs ilgāk nekā nedēļu novērojam saslimstības samazinājumu. Šis samazinājums ir stabils, bet mērens, lēns. Tas ir apmēram 10-13% katru dienu. Taču galvenais, ka tas ir stabils,” pašreizējo situāciju raksturoja Perevoščikovs.
Vienlaikus ministrs norādīja, ka papildus risku rada jaunais, lipīgākais koronavīrusa paveids, kas vairākkārt konstatēts arī Latvijā. Citās Eiropas valstīs jaunie vīrusa paveidi izraisījuši trešo izplatības “uzliesmojumu”, kas arī ir viens no iemesliem, kādēļ ierobežojumu atvieglošana nebūtu pamatota.
Pavļuts skaidroja: “Jārēķinās ar bīstamu risku – vairākās ES valstīs jaunie vīrusa celmi izraisījuši trešo vilni. Jādara viss, lai Latvijā tā nenotiktu. Mūsu pienākums ir to novērst. To var izdarīt valdība ar saviem lēmumiem, bet to nevar izdarīt bez sabiedrības atbalsta un rīcības.”
“Jāatceras, ka arī Latvijā ir konstatēti lipīgāki šīs slimības celmu paveidi. Mums jābūt īpaši modriem. Mums jāturpina ievērot ierobežojumi – nevajag pulcēties, ciemoties vai ceļot,” pauda ministrs.
Tāpat Pavļuts minēja, ka valdības pārstāvjiem diskusija par ārkārtējās situācijas pagarināšanu pēc 7.februāra “vēl stāv priekšā”. Līdzīgu viedokli pauda premjers, norādot, ka šobrīd lemt par ārkārtējās situācijas vai ierobežojumu atvieglošanu ir pāragri.
KONTEKSTS:
Pirms nedēļas Veselības ministrijas rosināja, ka pirmā iespēja lemt par pakāpenisku Covid-19 ierobežojumu mazināšanu būtu, ja 14 dienās vidēji reģistrētu ne vairāk kā 200 jaunus saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Visaugstākais šis rādītājs bija reģistrēts 11. janvārī, kad tas sasniedza 689,5. Savukārt uz pirmdienu, 25. janvāri, tas bija 595,8.
Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga.
Lasi arī: Anna Lieckalniņa neticēja Covid-19 nopietnībai, bet tad saslima pati – tagad esot domas mainījusi
Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tādēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim, un līdz tam spēkā ir stingri ierobežojumi, kā arī “mājsēde” nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā.
Meli,meli un vēlreiz meli.Tas,kas tagad notiek Latvijā,ir murgs!Politisku mērķu īstenošanai!Likvidet mazos un vidējos uzņēmumus,jo tie no dīkstāves un aizeranas piespiedu kārta ,vienkārši nobankrotēs!Viss iet uz mērķtiecīgu tirdzniecības un citu uzņēmumu ,pilnīgu monopolu valsts laba!
Anna Lieckalniņa …cik Tev par šo reklāmu atmeta….? Matu krāsai vai pīļu lūpām?
ļaujiet cilvēkiem beidzot dzīvot,strādāt,mācīties,pārvietoties,iepirkties un beidzot elpot brīvi!!
Āziss par dārznieku
[…] Lasi arī: Veselības ministrs Daniels Pavļuts izteicis drūmu prognozi par tuvāko nākotni […]
[…] Veselības ministrs Daniels Pavļuts izteicis drūmu prognozi par tuvāko nākotni […]
[…] Veselības ministrs Daniels Pavļuts izteicis drūmu prognozi par tuvāko nākotni […]